آزمایش سریع برای تشخیص بیماری سل(TB)

آزمایش سریع برای تشخیص بیماری سل (TB) دانشمندان سه دانشگاه آمریکایی اولین آزمایش سریع برای تشخیص بیماری سل فعال را ایجاد کرده اند.
ادامه مطلب

ماه تولد و خطر بیماری مرتبط است

دانشمندان ارتباطی میان ماه تولد و خطر بیماری در نیویورک کشف کرده اند.
ادامه مطلب

پاتوژن ها

تست تشخیصی جدید برای تشخیص پاتوژن ها ایجاد شده است
ادامه مطلب

تولید داخلی

باور به تولید محصولات پیشرفته آزمایشگاهی در کشور بارور شده است معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری گفت: نمونه‌های موفق تجهیزات آزمایشگاهی پیشرفته ساخت داخل نشان می‌دهد که باور به توانستن تولید تجهیزات آزمایشگاهی پیشرفته در جوانان کشور ایجاد شده است.
ادامه مطلب

تب خونریزی‌دهنده کریمه کنگو

تب خونریزی‌دهندهٔ کریمه-کنگو (به انگلیسی: Crimean Congo Haemorrhagic Fever (CCHF) ) یک بیماری حاد تب دار و خونریزی دهنده‌است که ازطریق گزش کنه ویا تماس با خون یا ترشحات یا لاشه دام و انسان آلوده منتقل می‌شود. بیماری اولین بار در سال ۱۹۴۴ در کریمه اوکرائین شرح داده شد ونام تب خونریزی دهنده برای آن اعلام گردید. در سال ۱۹۶۹ معلوم شد پاتوژن ایجاد کننده تب خونریزی دهنده کریمه کنگو مشابه همان بیماری است، که در سال ۱۹۵۶ در کنگو مشاهده گردیده‌است ازاینرو ارتباط این دو مکان و بیماری باعث اسم فعلی شد. CCHF در انسان بیماری شدیدی همراه با مرگ و میر حدود ۳۰ ٪ ایجاد می‌کند و شیوع بیمارستانی آن نیز بسیار بالا می‌باشد.
ادامه مطلب

گنگره اردیبهشت 96

دهـمین کنــگره بیـن المللی و پانزدهمین کنگره کشـوری ارتقاء کـیفیــت خدمات آزمایشگاهی تشــخیص پزشــکی ایــران
ادامه مطلب

ارتقای توانمندی‌ها

معاون آموزشی وزارت بهداشت با اشاره به تکلیف قانونی وزارت بهداشت برای برگزاری دوره تکمیلی تخصصی علوم آزمایشگاهی و توانمندسازی دانش آموختگان دوره های تخصصی این رشته گفت: در تنظیم آیین نامه اجرایی این قانون از نظرات صاحبنظران در گروه های مرتبط بهره برداری شده و مسلما برگزاری این دوره ها زمینه های ارتقای کیفیت خدمات در حوزه علوم آزمایشگاهی را فراهم می نماید.
ادامه مطلب

دستاوردهای ایران

دستاوردهای ایران در حوزه سلامت در نشست ژنو مورد توجه قرار گرفت
ادامه مطلب